×

Dzień pełen cudów dla 55-letniego Roberta Korzeniowskiego zasługuje na wielkie gratulacje

Dzień pełen cudów dla 55-letniego Roberta Korzeniowskiego zasługuje na wielkie gratulacje

Polski Związek Lekkiej Atletyki poinformował o wyróżnieniu Roberta Korzeniowskiego, uznając go za wybitnego chodziarza. Jest to zasłużone uznanie ze względu na jego niezapomniane występy na igrzyskach olimpijskich, gdzie zdobywał złote medale. Jednak jego osiągnięcia sięgają także srebra pucharu świata w chodzie sportowym, co stanowi kolejny powód do podziwu.

55-letni “Korzeń” został poproszony o pełnienie funkcji ambasadora drużynowych mistrzostw świata w chodzie sportowym, które odbędą się w Turcji w kwietniu. Będzie miał ważną rolę w tych zawodach, a także będzie śledził zmagania 11-osobowej reprezentacji Polski, której występ jest związany z przyszłością tej konkurencji podczas igrzysk olimpijskich w Los Angeles i Brisbane. Korzeniowski komentując dla Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wyraził zainteresowanie wydarzeniami sportowymi, zwłaszcza sztafetami mieszanej w kwalifikacjach olimpijskich.

Uważa, że chód sportowy doskonale wpisuje się w nowe trendy w lekkoatletyce, co dodatkowo podkreśla jego zaangażowanie w rozwój tej dyscypliny sportowej.

Post Comment