Wieści o przyszłości Arkadiusza Milika rozeszły się tempem błyskawicy. Koniec przygody.

Arkadiusz Milik trafił do Juventusu w 2022 roku, co było sporym zaskoczeniem, ponieważ nikt nie spodziewał się, że powróci do Serie A w tak szybkim tempie. Szybko zyskał miejsce w zespole z Turynu i miał dużo okazji do gry. Pokazywał się z dobrej strony, strzelając bramki w barwach drużyny.

W bieżącym sezonie również dostaje sporo minut od trenera, jednak jego skuteczność spadła, a pojawiły się problemy zdrowotne. Jego kontrakt wygasa w czerwcu 2026 roku, co oznacza, że istnieje możliwość wypożyczenia lub definitywnego transferu. Coraz więcej wskazuje na to, że latem Milik zmieni klub, ale jeszcze nie jest pewne, do którego.

Według włoskich dziennikarzy z “La Gazzetta dello Sport”, istnieje możliwość, że Milik trafi do innej wielkiej ligi. Informacje sugerują, że reprezentant Polski może trafić do Premier League, co oznaczałoby grę w czwartej lidze z top 5 europejskich rozgrywek. Milik niedawno podzielił się w mediach społecznościowych, że podpisał kontrakt z nową agencją menedżerską, co ma ułatwić jego przyszłe przejście do ligi angielskiej.