Legendy piłki nożnej: mecz Polska – Holandia. Czy kibice powinni się obawiać?

O mały włos, dyskusja na temat formy Polaków w niemieckim turnieju nie trwało długo. Emocje związane z wygraną w karnych z Walijczykami opadły. Już od kilku miesięcy było jasne, że zwycięzca tej ścieżki barażowej trafi do jednej z grup “śmierci” z Holandią, Austrią i Francją. Piłkarze Michała Probierza rozegrają swoje grupowe mecze Euro 2024 w takiej kolejności.

Holendrzy nieznacznie przegrali na wyjeździe z Niemcami 1:2. To Oranje i wicemistrzowie świata Francuzi będą faworytami do zajęcia dwóch pierwszych miejsc w tej grupie. Jaap Stam nie ma wątpliwości w tym temacie. Mówi, że Holendrzy są zawsze pewni siebie, ale zdają sobie sprawę z siły zespołu polskiego.

Podkreśla, że na turnieju trudno cokolwiek przewidzieć i ma nadzieję, że Holandia wygra. Wskazuje również, że zespół potrzebuje pracy, aby osiągnąć sukces. Rywalizacja Holandii z Polską w Hamburgu zostanie rozpoczęta 16 czerwca.