Fakty: zmarł słynny trener, który wychował piłkarza aktora. O jego osiągnięciach mówili ludzie na całym świecie.

Joe Kinnear rozpoczął swoją profesjonalną karierę piłkarską w drużynie młodzieżowej Tottenhamu. W pierwszej drużynie spędził 10 lat, gdzie zagrał w 258 meczach.

Ostatni rok swojej kariery piłkarskiej spędził w Brighton. Po zakończeniu kariery piłkarskiej, rozpoczął swoją przygodę z trenerską karierą od Sharjah FC.

W 1983 roku został mianowany menedżerem reprezentacji Indii, którą prowadził przez trzy lata. Następnie został selekcjonerem Nepalu.

W Anglii rozpoczął od czwartej ligi angielskiej, prowadząc Doncaster. Jego trenerska sława nabrała rozgłosu podczas pracy z zespołem Wimbledonu.

Ekipa ta była znana z agresywnej gry i została określona jako “Szalony gang”, a jednym z jej liderów był Vinnie Jones. Pod jego przewodnictwem ekipa Wimbledonu zajęła nawet 6. miejsce.

Kinnear zrezygnował z pracy z powodu kłopotów ze zdrowiem w marcu 1999 roku, ale powrócił do trenerskiej roli w 2001 roku, objmując drużynę Luton Town. Pracował tam przez dwa lata, ale nie udało mu się pomóc drużynie w utrzymaniu w lidze.

W 2015 roku Joe Kinnear zaczął borykać się z problemami zdrowotnymi związanymi z demencją, co doprowadziło do jego wycofania się z piłki. Później jego bliscy przekazali informację o jego spokojnej śmierci po południu, w otoczeniu rodziny.