×

Serial “1992: Wielka Gra” debiutuje na platformie Viaplay! Fascynująca podróż w czasie, nie można przegapić!

Serial “1992: Wielka Gra” debiutuje na platformie Viaplay! Fascynująca podróż w czasie, nie można przegapić!

Początek lat 90. to trudny okres dla reprezentacji Polski w piłce nożnej. Nastroje kibiców są fatalne, a nowe realia gospodarcze odbijają się także na sporcie. Wiele klubów sportowych grozi bankructwo, a wielu sportowców boryka się z problemami finansowymi.

Droga, jaką przebyła ówczesna reprezentacja olimpijska, jest niezwykła. W nowych realiach narodzonego polskiego kapitalizmu, pomysł na tworzenie drużyny olimpijskiej został dostosowany i szybko wcielony w życie. Kilku biznesmenów i polityków wspierających ten ambitny projekt prowadzili niełatwą grę z klubami sportowymi i władzami piłkarskimi.

Sukces polskich piłkarzy w turnieju olimpijskim w Barcelonie był zaskoczeniem dla wszystkich. Mimo przegranej w finale z Hiszpanami, zdobyli srebrny medal, co było dużym osiągnięciem. Trener Janusz Wójcik odegrał znaczącą rolę w sukcesie drużyny.

Jego charakter, zarówno surowy, jak i zachęcający, zdobył duży szacunek u piłkarzy. Serial dokumentalny ‘1992: Wielka Gra’ opowiada o kulisach życia olimpijskiego reprezentacji z Barcelony 1992. Czołowe postacie srebrnej drużyny zabierają widzów w podróż przez fascynującą historię powstania i finansowania tej drużyny.

Produkcja, pod nadzorem Telemark, przybliża historię trudnej gry biznesowej z klubami sportowymi i PZPN. Jest to opowieść o wielkich przemianach w Polsce i wprowadzaniu niepewnych przedsięwzięć biznesowych. Serial dokumentalny został stworzony przez Telemark, a producentem jest Maciej Kubicki, a reżyserem Michał Bielawski.

Muzykę do produkcji skomponował Tymoteusz Witczak, a zdjęcia wykonały Michał Gruszczyński i Filip Drożdż. Produkcją nadzorowała Barbara Wiśniewska-Grzesiak, Executive Producer Scripted, Viaplay Group. Premiera serialu odbędzie się 7 marca tylko w Viaplay.

Post Comment