×

Ruch Autonomii Śląska i Ślonzoki Razem do wyborów pójdą osobno. Pokłócili się o nazwę – Śląsk, Super Express

Ruch Autonomii Śląska i Ślonzoki Razem do wyborów pójdą osobno. Pokłócili się o nazwę – Śląsk, Super Express

Politycy Ślonzoki Razem nie zgodzili się na ustępstwa w kwestii używania języka polskiego. Przekazali to w rozmowie z agencją PAP.

Podczas wyborów samorządowych w 2018 roku przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska (RAŚ), Jerzy Gorzelik, poinformował, że ugrupowanie będzie wystawiać listy do Sejmiku Województwa Śląskiego pod swoim rozpoznawalnym szyldem. PAP przypomniała, że przedstawiciele RAŚ brali udział w wyborach samorządowych w 2018 roku, tym razem jako część Śląskiej Partii Regionalnej.

Jednakże, z powodu braku porozumienia, Ślonzoki Razem zdecydowali się wystawić własnych kandydatów, co sprawiło, że żadne ugrupowanie regionalistów nie dostało się do Sejmiku Województwa Śląskiego. Śląska Partia Regionalna obecnie nie podjęła decyzji o wystawieniu własnego komitetu, obawiając się podziału elektoratu popierającego regionalistów.

Natomiast przewodnicząca Śląskiej Partii Regionalnej, Ilona Kanclerz, poinformowała, że na chwilę obecną ugrupowanie nie będzie konkurować z listami śląskimi, ale nie wyklucza współpracy w przyszłości.

Post Comment