×

Magdalena Fręch pokonała słynną Wiktorię Azarenkę po wspaniałej walce

Magdalena Fręch została zdominowana przez silniejszą fizycznie Wiktorię Azarenką w pierwszym secie i przegrywała 3:6, 1:3 w drugim secie. Jednakże, Polka zdołała się podnieść i grała świetnie, zaskakując Białorusinkę, która zaczęła popełniać błędy i tracić spokój. Polka wygrała pięć kolejnych gemów, doprowadzając do trzeciego seta. W drugiej partii wydawało się, że Fręch może wykorzystać błędy Azarenki i odnieść sensacyjne zwycięstwo.

Grała dobrze i odważnie, ale zabrakło nieco szczęścia w kluczowych momentach. Azarenka jednak podkręciła tempo pod koniec i przypieczętowała swoje zwycięstwo. Na innym korcie Magda Linette, z okazji swoich 32. urodzin, wygrała 6:1, 6:4 z Japonką Nao Hibino i awansowała do 2. rundy turnieju WTA w Dausze. Po meczu otrzymała tort i bukiet kwiatów, a polscy kibice odśpiewali jej “Sto lat”.

Jej kolejną rywalką będzie Chinka Qinwen Zheng, finalistka Australian Open.